Kidman: Hollywood oorzaak geweld tegen vrouwen
donderdag 22 oktober 10:33
Nicole Kidman maakt zich ernstig zorgen over geweld tegen vrouwen. De actrice ziet de filmindustrie in Hollywood als een van de veroorzakers van het geweld. Deze zou bijdragen aan het leed door vrouwen neer te zetten als zwakke seksobjecten.

Kidman zegt zelf nooit in de rol van dat stereotype te vertolken. "Ik kan niet de verantwoordelijkheid voor heel Hollywood nemen, maar wel voor mijn eigen carrière", vertelt de 'Moulin Rouge'-actrice. Kidman beaamt wel dat de filmindustrie ook haar steentje bijdraagt aan het vinden van een oplossing voor geweld.
De actrice deed haar uitlatingen tijdens een congres over geweld tegen vrouwen. Kidman is ambassadrice van het ontwikkelingsfonds voor vrouwen van de Verenigde Naties. Hoewel ze naar eigen zeggen niet zwicht voor rollen waarin de vrouw als 'zwak seksobject' naar voren komt, lijkt het schoonheidsideaal van Hollywood haar wel onder de duim te hebben. De 42-jarige Kidman krijgt veel kritiek op haar onnatuurlijke, rimpelloze gezicht.
(MrMovie/Novum/AP)Volgende »
Meer filmnieuws
'Toy Story'- maker krijgt prijs
Jolie doet intrede in gevaarlijke modewereld
Joseph 'Dr. No' Wiseman (91) overleden
Zellweger: geen plannen derde Bridget Jones
Acht jeugdfilms geselecteerd voor Cinema Junior
Sinterklaas trekt nu al belangstelling
Megan Fox zingt toontje lager over 'Transformers'
Polanski wacht eventuele uitlevering in cel af
Rechter spreekt Chris Rock vrij van diefstal
'De storm' trekt half miljoen bezoekers
Volledig nieuwsoverzicht »
Films op tv
-
Magnum Force
00:10 SBS 6 -
Le Promeneur du Champ de Mars
00:15 Nederland 2 -
Het Bittere Kruid
20:30 RTL8
Premières
-
Thousand Words, A
do 18 maart 2010 -
How To Train Your Dragon
do 01 april 2010 -
Green Zone
do 15 april 2010 -
Footloose
do 15 april 2010 -
Cloudy With A Chance Of Meatballs
za 17 april 2010 -
Tooth Fairy, The
do 22 april 2010
Nieuwste films